Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi:

 

1. 18 yaşından küçük kişiler dergilerim.com’dan  alışveriş yapamaz. dergilerim.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır. 

2. dergilerim.com  dan kredi kartı (Visa, MasterCard) valesi ile alışveriş yapılabilir. 

3. dergilerim.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde  fatura eşliğinde teslim edecektir. Fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1, e-dergi de %18 müzik, video, sibermarket ürünleri ve kargo için %18, hobi ürünlerinde ise %26'dır. 

4.Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından dergilerim.com sorumlu değildir.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır. 

6. Abonelik süresince ürünlerin gönderimiyle  ilgili herhangi bir problem karşısında abone@abonelikmerkezi.com 'a mail atabilir yada 0216 336 52 25 ve 0216 336 52 26  nolu telefonlara konuyla ilgili dönüş yaptığınızda problemin sebebi araştırılır, problemin tekrarlanmaması için gereken tüm önlemler alınır ve derginizin en geç 3 gün içerisinde elinizde olması sağlanır.

7. Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı dergilerim.com taahhüt eder... Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin dergilerim.com’a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez. 

8. dergilerim.com  kredi kartı bilgilerinizi sistemde kayıtlı olarak tutmamaktadır. Ödeme aracı kuruluşları tarafından bu hizmet sağlanmaktadır

9. Müşteri, www. dergilerim.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. dergilerim.com  dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

 

Derpa Dergi Dağıtım Turizm San ve Tic Ltd Şti

Hasanpaşa Mh. Kurbağalıdere Cd. No:77/1

Kadıköy- İSTANBUL / Türkiye

Tel: +90 216 336 52 25-26

E-Posta: abone@abonelikmerkezi.com